Genel

ACS-552 Mifare Kart Okuyucu

552

ACS-552 Mifare Kart Okuyucu geçiş kontrol sistemlerinde, personel devam takip sistemlerinde, e-cüzdan uygulamalarında, yemekhane kontrol sistemlerinde yani mifare kart ile yapılabilecek her türlü uygulamada kullanılmak üzere  üzere dizayn edilmiştir.

ACS-552 Mifare Kart Okuyucu üzerinde bulunan  tuş takımı yardımıyla tek okuyucu ile giriş çıkış kontrolü yapılabilmektedir. Ayrıca Geçiş kontrol sistemlerinde güvenliği arttırmak için kart ile birlikte şifre uygulamasıda kullanılabilmektedir.  Şifreli uygulamalarda piyasada bulunan cihazlardan farklı olarak şifre bilgisi mifare kart üzerinde tutulmakta olup şifreyi kart sahibi dışında hiç kimse bilmemektedir. Bilgisayarda şifre ile ilgili hiçbir kayıt tutulmamaktadır.

ACS-552 Mifare Kart Okuyucu RS232, RS485 ve TCP IP haberleşme altyapısına sahiptir. RS232 bağlantı pc ye yakın ve tekil uygulamalar içindir. RS485 ise uzak mesafelerde çoğul uygulamalarda kullanılır. TCP IP ile sınırlar ortadan kalkmakta ve internetin olduğu her yerden cihaza ulaşılabilmektedir.

ACS-552 Mifare Kart Okuyucu üzerinde 128×64 piksel mavi lcd bulunmaktadır.  Kullanıcılar kendi firma logosunu ve hazırladığı diğer grafikleri cihaza yükleyebilmektedir.

ACS-552 Mifare Kart Okuyucu hem online hem de offline çalışabilmektedir. Eğer kontrol bilgisayarı devrede ise tüm yetkilendirme ve kayıt işlemleri kontrol bilgisayarı tarafından yürütülür. Eğer Pc devrede değil ise cihaz içine yüklenen bilgilere göre çalışmaya devam eder. Bu ürün ayrıca özel projelerde Mifare kart ile ilgili parasal uygulamalar için de kullanılabilmektedir.
ACS-552 Mifare Kart Okuyucu üzerine Personel bilgileri kontrol bilgisayarı üzerinden cihaza yüklenir. Personel kart numaraları, Personelin Adı Soyadı, Personel tipi, Giriş ve çıkış yetkileri gibi tüm bilgiler kontrol bilgisayarı üzerinden cihaza yüklenmektedir. Cihaza standart olarak 9600 personel kaydı yapılabilmektedir.

ACS-552 Mifare Kart Okuyucu üzerinde toplam 4 Mbyte hafıza bulunmaktadır .Cihaz üzerindeki her okutulan kart bilgileri cihaz hafızasına kaydedilir. Toplam 172.032 hareket kaydı tutulabilmektedir. Bu bilgiler kontrol bilgisayarı yardımıyla Pc de raporlanabilmektedir.